Campesino: piękny zapach naturalnych olejków z lodowatą wodą, tak to jest pyszne. W końcu mamy sezon na yerba mate terere. Czysty susz ostrokrzewu paragwajskiego słynie ze swoich dymnych aromatów i goryczki, którą wyraźnie czuć podczas picia. Nie zawsze jednak mamy ochotę na tak mocne smaki! Zwłaszcza teraz kiedy za oknem świeci czerwcowe, gorące słońce, łyk zimnej orzeźwiającej terere jest najlepszym co moze nas spotkać.
Co takiego warto wsypać do guampy i zalać wodą z kostkami lodu? Proponujemy Campesino, klasycznie intensywna yerba mate z Paragwaju, ulubiona marka prostych ludzi z interioru. Ta mała spółdzielnia zrzeszająca kilkadziesiąt rodzin stworzyła serię pysznych yerb wyłącznie z naturalnymi aromatami! Jeśli myślisz, że to kolejne sztucznie ulepszane zapachy ziół to jesteś w błędzie - producent, używa wyłącznie dobrej klasy olejków eterycznych. Smakowe Campesino
Który smak yerba mate Campesino jest dla Ciebie? Większość oscyluje wokół orzeźwiających, poprawiających metabolizm i koncentracjeale np taka anyżowa yerba mate będzie z bardziej odprężać- też na poziomie mięśniowym i relaksować. Wszystkie smakowe mate od spółdzielni są idealne do picia w formie terere, czyli yerby zalewanej lodowatą wodą. Dzięki intensywności, yerby Campesino są równie mocne i aromatyczne, jak przy piciu ich na ciepło. Paragwajczycy przeważnie piją yerbę właśnie jako terere, bo w ich kraju jest bardzo gorąco - stąd właśnie pochodzące stamtąd yerba mate charakteryzują się mocą w smaku, jak i działaniu - by na zimno można było pić je długo i cieszyć się orzeźwieniem nawet cały dzień.
Moc olejków w yerba mate
Wśród rodzajów smakowych Campesino znajdziemy klasyczną miętę z limonką, werbeną cytrynową, miętę z boldo czy burrito - ziołami z rejonów Ameryki Południowej, a nawet yerba mate z anyżem. Susze ostrokrzewu w każdym przypadku zostały uzupełnione zarówno tymi ziołami, jak i naturalnymi olejkami eterycznymi z tych surowców. Dlatego właśnie ich zapach jest tak mocny. Niektórzy mogliby sądzić, że silnie odczuwalne aromaty są sztuczne, bo natura nie jest tak wyrazista. Jest jednak zupełnie inaczej - syntetyczny aromat czuć tylko przez chwilę, szybko się wypłukuje, zanika, pozostawiając dziwne niepełne wrażenie smakowe. Olejki eteryczne z kolei mają naprawdę mocny zapach, są to bowiem wysokie stężenia olejków lotnych zawartych w roślinach. Już jedna kropla takiego olejku pozostawia na długo swój zapach. Eliksiry pochodzące z dobrych źródeł, o klasie terapeutycznej, można też spożywać i dodawać do suszu roślinnego w celu zwiększenia jego aromatu oraz działania leczniczego.
|