Yerba Mate Pipore
Geneza powstania marki Pipore jest związana z legendą Indian Guarani, z ich języka również wywodzi się sama nazwa, którą można przetłumaczyć na "ślady stóp i dłoni". Według legendy zostawił je wódz Guarani uciekający przed uzurpatorami z Brazylii. Marka powstała 1960 roku i stała się jednym z największych producentów mate w Argentynie. Susz do Pipore pozyskuje się z dziko rosnących krzewów między kwietniem, a wrześniem. Proces jego przygotowania jest bardzo staranny od samych zbiorów, przez suszenie i 18-miesięczne leżakowanie aż do ostatniego etapu, czyli pakowania.
W ofercie Yerba Mate Pipore znajdziemy bardzo dużo smaków, coś dla siebie znajdzie dosłownie każdy. Oprócz czystych elaborad i despalad w różnych wariantach możemy się cieszyć również owocowymi i ziołowymi kompozycjami, które idealnie sprawdzą się w wersji terere.

Yerba Mate Pipore z plantacji Santo Pipo w prowincji Misiones
Spółdzielnia Santo Pipo uprawia yerba mate od 1930 roku, a w 1960 r. stworzyła markę Pipore
Historia Spółdzielni Santo Pipo
Spółdzielnia Santo Pipo, usytuowana w malowniczej prowincji Misiones w Argentynie, może poszczycić się długą i fascynującą historią uprawy yerba mate. Założona już w 1930 roku, od samego początku stawiała na najwyższą jakość. I to przyniosło efekty! Ich yerba szybko zdobyła uznanie zarówno na rodzimym rynku, jak i poza granicami kraju.
Po trzech dekadach doskonalenia swoich metod uprawy oraz produkcji, spółdzielnia postanowiła zrobić kolejny krok naprzód. W 1960 roku narodziła się marka Pipore – symbol tradycji i jakości, który do dziś cieszy się ogromnym szacunkiem wśród miłośników tego napoju na całym świecie.
Proces uprawy i produkcji yerba mate
Pipore rośnie na żyznych glebach prowincji Misiones – regionu idealnego dla tej rośliny dzięki unikalnym warunkom klimatycznym. Co więcej, spółdzielnia Santo Pipo wiernie trzyma się tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To właśnie te metody pozwalają im utrzymać niezmiennie wysoką jakość produktu.