Herbatka Relaksująca

Herbatka skomponowana w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie. Zawiera wysokogatunkową i starannie dobraną mieszankę herbaty Sencha oraz ziół o działaniu relaksującym i uspakajającym. Melisa oprócz działania uspakajającego ułatwia zasypianie, łagodzi stres, łagodzi nerwicę serca i działa rozkurczowo na mięśnie. Chmiel zaś łagodzi nerwicę, przyspiesza zasypianie i redukuje lęk. Werbena świetnie pomaga w depresji, a głóg także uspokaja oraz łagodzi nerwicę wegetatywną, w tym serca.
Dodatki suszonego jabłka, hibiskusa i aromat dzikiej róży wprowadzą nas w odprężony nastrój.
Ta mieszanka pozwoli nam wytchnąć po dniu pracy oraz zrelaksować się w wolnym czasie.

Katechina, teobromina, teanina i teofilina oraz taniny zawarte w
zielonej herbacie sencha mają silne właściwości przeciwutleniające, które neutralizują wolne rodniki przyczyniające się do rozwoju chorób cywilizacyjnych i starzenia organizmu. Napar z pierwszego parzenia działa pobudzająco-zawiera dużo teiny, z drugiego uspokajająco - pomaga radzić sobie z napięciami emocjonalnymi i stresem. Zielona herbata ma właściwości hamujące rozwój bakterii w układzie pokarmowym. Pobudza go również do wydzielania soków trawiennych. Zawarte w zielonej herbacie flawonoidy wzmacniają naczynia krwionośne i przeciwdziała zakrzepom krwi. Dzięki zawartości fluoru chroni zęby przed próchnicą. Pobudza działanie pęcherza moczowego, co przyśpiesza wydalanie toksyn z organizmu. Zielona herbata wspomaga odchudzanie, ponieważ przyśpiesza metabolizm i usuwa zbędne produkty przemiany materii. Działa analeptycznie i psychostymulująco, czyli pobudzająco na korę mózgową serce i mięśnie szkieletowe. (1)
Najbardziej znane jest
działanie uspokajające liści melisy. Ale substancje czynne zawarte w roślinie wykazują też działanie rozkurczowe, wiatropędne, mlekopędne, żółciopędne, żółciotwórcze i antyseptyczne. Olejek eteryczny z melisy hamuje rozwój wirusów, grzybów, pierwotniaków i bakterii. (2)
W medycynie ludowej ziele gojnika było używane w leczeniu przeziębienia, zapalenie oskrzeli, zapalenia zatok, kaszlu, grypy, zaburzeń trawiennych, astmy oraz skąpomoczu. Gojnik jest wskazany także w przypadku chorób reumatycznych. W Bułgarii Sideritis scardica zalecane jest dodatkowo przy dusznicy bolesnej i rozedmie płuc. Ma działanie moczopędne, rozkurczowe, przeciwlękowe, przeciwkaszlowe, uspokajające i przeciwzapalne. (3)
Wyciągi z werbeny wykazują właściwości przeciwzapalne i obkurczające naczynia krwionośne, chronią organizm przed drobnoustrojami, wolnymi rodnikami, nawet grzybami, wspierają usuwanie toksyn z organizmu i prawidłowe funkcjonowanie całego układu trawiennego, redukują problemy metaboliczne, są pomocne w zwalczaniu nadwagi, poprawiają proces trawienia dzięki rozluźnieniu mięśni gładkich, mają działanie przeciwbakteryjne, skuteczne są w walce z gronkowcem złocistym, mają działanie antyoksydacyjne - nie dopuszczają do przedwczesnego starzenia się komórek, łagodzą objawy stresu i dolegliwości z nim związane, takie jak bóle głowy czy nerwobóle, a nawet niektóre objawy depresji. (4)
Owoce aronii są wspaniałym źródłem antocyjanów i flawonoidów, kwasu chlorogenowego, neochlorogenowego i kwasu kawowego, które mają właściwości ochronne na trzustkę, wątrobę i nerki, wykazują wpływ antybakteryjny i żółciopędny, przeciwbakteryjny. Wzmagają regenerację komórek wątroby, poprawiają krążenie krwi w mózgu, krążenie oczne, wieńcowe i w kończynach. Działają antyagregacyjnie. Wzmacniają i uszczelniają nabłonki - również śródbłonki naczyń krwionośnych.
Łagodzą objawy alergii i wielu innych chorób autoimmunologicznych, mają właściwości prebiotyczne i ochronne na nabłonek jelitowy oraz żołądkowy. Składniki zawarte w aronii obniżają ciśnienie tętnicze krwi, wpływają przeciwmiażdżycowo i moczopędnie. Odtruwają organizm. (5)

Hibiskus - Ketmia róża chińska była używana w lecznictwie już w starożytnych Indiach. W Ayjurwedzie stosowano ją jako środek przeciwkrwotoczny, poprawiający pracę serca, ściągający, wzmacniający włosy, poprawiający stan psychiczny. (6)
Szyszki chmielu mają pewne działanie uspokajające, nasenne, rozkurczowe i przeciwlękowe.(7)
Wyciągi z głogu działają rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit, macicy, dróg moczowych i naczyń krwionośnych. Największe znaczenie ma ich działanie rozkurczowe na naczynia wieńcowe serca, dzięki któremu ustępuje ból i uczucie duszności.(8).

1. Henryk Różański, https://rozanski.li/2872/theae-viridis-folium-lisc-zielonej-herbaty-w-fitoterapii-i-kosmetologii/
2. Aleksander Ożarowski, Wacław Jaroniecki, Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie, Warszawa 1987.
3. Henryk Różański: http://rozanski.li/3709/gojnik-sideritis-w-praktycznej-fitoterapii-oraz-jako-skladnik-herbatki-gorskiej-malotira/
4. https://www.fitoterapia.pl/werbena-cytrynowa/
5. Henryk Różański, http://rozanski.li/1900/aronia-w-fitoterapii/
6.
Ilona Kaczmarczyk Sedlak, Zbigniew Skotnicki, Leksykon naturalnych surowców leczniczych, Kraków 2018.
7. H
enryk Różański, http://rozanski.li/1224/strobilus-lupuli-et-lupulinum-czyli-chmiel-jako-sedativum/
8. Aleksander Ożarowski, Wacław Jaroniecki, Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie, Warszawa 1987

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 2392 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2025-01-14
Jeden dzień dłużej niż zwykle ale wszystko w jak najlepszym porządku :-)
2025-01-13
super sklep , miła obsługa, szybka wysyłka. Dziekuję
pixel