Kupujesz i dostawę masz gratis!


Kup teraz, zapłać później - 4 kroki

Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Babka lancetowata (Plantago lanceolata)
Stosowana jest od starożytności (Chiny, Persja, Grecja i Rzym).
Składniki: babka lancetowata (Plantago lanceolata) - liść.
Sposób parzenia:
1 łyżkę suszu zalać szklanką wrzątku, pić 3 razy dziennie po pół szklanki.
Nr partii i termin minimalnej trwałości znajdują się na opakowaniu.
Przechowywać w szczelnym opakowaniu i suchym miejscu.
Właściwości babki lancetowatej
Babka lancetowata (Plantago lanceolata) to wieloletnia roślina, którą z łatwością spotkasz na łąkach, polach czy przy drogach w całej Europie. Jej długie, wąskie liście, przypominające lancet, układają się w rozety tuż nad ziemią. A kwiaty? Są drobne, zebrane w kłosowate kwiatostany i wyrastają na smukłych łodygach.
Co ciekawe, ta roślina jest niezwykle odporna na trudne warunki środowiskowe. Dlatego często pojawia się w ogrodach naturalistycznych oraz na terenach zielonych. Od wieków ceniona za swoje właściwości – była nieodłącznym elementem medycyny ludowej i nadal cieszy się popularnością.
Substancje czynne występujące w babce lancetowatej, takie jak aukubina i katalpol, przyczyniają się do jej licznych korzystnych właściwości. Babka lancetowata jest obecnie np. popularnym składnikiem syropów na kaszel.
Babka lancetowata - uprawa i pielęgnacja
Babka lancetowata to prawdziwa gratka dla ogrodników! Jest nieskomplikowana w uprawie – nie wymaga specjalnych warunków glebowych ani intensywnej opieki. Najlepiej rozwija się na stanowiskach:
- słonecznych lub półcienistych,
- dobrze przepuszczalnych glebach.
A co najważniejsze? Jest odporna na suszę! To idealny wybór do ogrodów naturalistycznych czy miejsc o ograniczonym dostępie do wody.
Rozmnażanie babki jest dziecinnie proste:
- Wysiej nasiona bezpośrednio do gruntu – zarówno wiosną, jak i jesienią.
- Regularnie usuwaj chwasty oraz przycinaj przekwitłe kwiatostany, aby sprzyjać lepszemu wzrostowi i obfitszemu kwitnieniu.
Działania niepożądane i interakcje
Możliwe działania niepożądane i interakcje z lekami
Babka lancetowata jest ogólnie bezpieczna w stosowaniu, jednak może powodować działania niepożądane, takie jak biegunka lub wymioty, w przypadku przedawkowania. Nie zaleca się stosowania babki lancetowatej kobietom w ciąży lub karmiącym piersią bez konsultacji z lekarzem. Ponadto, babka lancetowata może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, takimi jak antybiotyki lub leki przeciwwirusowe, dlatego należy zachować ostrożność przy jej stosowaniu. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji, aby uniknąć niepożądanych skutków i zapewnić sobie zdrowe i bezpieczne leczenie. Przed rozpoczęciem stosowania babki lancetowatej w medycynie naturalnej i fitoterapii, zaleca się konsultację z lekarzem, szczególnie w przypadku osób ze schorzeniami i przyjmujących leki.
Żadne ze stwierdzeń zawartych na tej stronie nie należą do oficjalnego rejestru oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych dotyczących żywności na terenie UE.
Sprzedawane produkty nie mają na celu diagnozować, leczyć lub zapobiegać żadnej chorobie.
Preferujesz zakupy przez telefon?
Zamówienia telefoniczne (+48) 518 448 937 przyjmowane są od poniedziałku do piątku od godziny 6:00 do 17:00
